XVIII Rajd Łupaszki – komunikat nr 2

Z uwagi na panującą w Polsce sytuację (COVID-19), Sztab Rajdu wraz z Zarządem Stowarzyszenia podjął decyzję o zmianie formuły  tegorocznego Rajdu z tradycyjnej, znanej wszystkim, na dwa konkursy dla naszych Rajdowiczów.

Zatem ogłaszamy konkurs filmowy „Z kamerą na rajdowym szlaku”, w którym mogą wziąć udział osoby indywidualne oraz grupy a zadaniem jest nakręcenie filmu (maksymalnie 10 minutowego) w jednej z niżej wymienionych kategorii:

  • „Mój Bohater Niezłomny” (do wyboru spośród proponowanych przez Organizatora);
  • b) „Na bojowym szlaku w Borach Tucholskich”;
  • c) „Kronika Rajdowa” (wspomnienia rajdowe).

Ogłaszamy też drugi konkurs – konkurs na grę planszową „Rajd na planszy”, gdzie zadaniem zgłoszonej osoby lub grupy jest przygotowanie gry planszowej lub karcianej wraz z instrukcją, planszą, kartami – im bardziej oryginalna, pomysłowa z walorami historycznymi – tym lepiej 🙂

Dodatkowo 15 oraz 22 maja odbędą się wideospotkania z Karolem Madajem, który jest wybitnym polskim projektantem gier planszowych. Na swoim koncie gier posiada m.in. grę planszową Kolejka, czy grę Awans.
Pan Karol podzieli się tajnikami tworzenia gier i jak to robić (15 maja) zaś 22 odpowie na Wasze pytania, związane z przygotowaniem gier planszowych.

W zależności od warunków epidemiologicznych w naszym kraju, chcielibyśmy Wasz zaprosić na 28 czerwca na godzinę 11.00 do kościoła w Czerninie, gdzie tradycyjnie zostanie odprawiona msza św. za Żołnierzy Wyklętych w tym Żelaznego w rocznicę jego śmierci.

Po szczegóły zapraszamy do regulaminów konkursów: